58-ма сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, відзначаючи позитивний ефект проведення у 2004 році в цілях сприяння добровільному і безкоштовному донорству крові, прийняла 23 травня 2005 р. резолюцію про заснування Всесвітнього дня донора крові.
У цей день в 1868 році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.
Повномасштабне вторгнення російської армії в Україну докорінно змінило все наше життя. Незважаючи на всі жахіття, ми демонструємо справжні дива єдності, хоробрості, незламності. Наші захисники дивують увесь світ своїм завзяттям та бойовою майстерністю. Війна — жахіття з безліччу жертв та поранених. Оперативний збір донорської крові — життєво необхідна можливість тилу врятувати якомога більше постраждалих.
Щодня до лікарень прибувають нові поранені бійці та цивільні, яким ми можемо допомогти, здавши кров, котра рятує життя. Потреба в донорській крові лишатиметься стабільно високою аж до перемоги, і ми можемо зробити свій вклад у цю перемогу. Донорської крові потребують і цивільні, які постраждали від воєнних дій. Війна не скасувала і планових ургентних операції, онкологічних захворювань, ускладнених пологів.
Донорська кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні:
пологовим будинкам — для компенсації крововтрат породіль під час складних пологів;
військовим шпиталям — кров постійно потрібна хлопцям і дівчатам, які захищають нас;
хірургічним відділенням — переливання компонентів крові є невід’ємною складовою хірургічних операцій;
опіковим центрам — потрібні постійні трансфузії плазми як основної рідини, що допомагає відновитися після опіків різного ступеня;
онкологічним відділенням — дитина, яка лікується від онкозахворювання, потребує близько 40 донорів протягом всього лікування.
Переливання крові дозволяє щорічно рятувати мільйони людей. А, здавши кров навіть один раз, ви можете врятувати три життя. Донор може подарувати ще один день народження, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину сміху, ще одну розмову з близькою людиною, ще один шанс… Бути донором – почесна і благородна справа!
Основні вимоги для донорства крові такі:
Вік. Донором можна стати у віці від 18 до 65 років. За хорошого стану здоров’я кров можуть взяти з 16 і після 65 років.
Вага – не менше 50 кілограмів.
Нормальний кров’яний тиск.
Результат аналізів. Перед забором крові потенційному донору безкоштовно проводять аналіз. Важливими є хороші запаси заліза, вітаміну В12. В день донації важливо мати гарне загальне самопочуття, людина також має бути повністю здоровою після всіх захворювань, приміром, вірусних інфекцій, ангіни або герпесу на губі.
Пам’ятайте: лише півлітра донорської крові може врятувати життя трьох пацієнтів! Можливо, саме Ваша кров подарує життя людині, яка зазнала лиха.