Як зберігати їжу під час спеки та знеструмлень?

11.07.2024

За словами головної державної санітарної лікарки Кіровоградської області Надії Оперчук, щоб продукти під час відключень електрики та спеки не псувались, варто дотримуватись декількох простих правил.
1. Не варто готувати страви на тиждень, а лише на день.
2. Готувати більш легкі страви, овочеві.
3. Зробити запас сухих продуктів – це консерви, крупи, горіхи або сухі сніданки.
4. Покласти пляшки з льодом до холодильника.
5. У холодильнику їжа має зберігатися за температури не вище чотирьох градусів тепла.
 Надія Оперчук наголосила: «Молоко, йогурти, будь-які молочні продукти, сметана, м’ясо приготоване, ковбасні вироби, торти, кекси з кремом — вони без холодильника не мають зберігатися, тому що завжди є ризик псування».
 Вона радить не готувати майонезні страви та торти, що можуть стати причиною та середовищем для розмноження мікроорганізмів, адже висока температура підвищує ризики отруєння для людей.
 Якщо хтось з’їсть зіпсовану їжу, то симптоми отруєння, залежно від збудника інфекції, можуть з’явитися як через годину, так і через сім діб – це прояви з боку кишкового тракту. Можливі нудота, блювання, діарея – у такому випадку варто звернутися до лікаря.
Наразі зростання кількості харчових отруєнь по Кіровоградщині через відключення електрики не спостерігається.
За словами Надії Оперчук, середня кількість випадків кишкових інфекцій в області — 10-15 за тиждень, що є звичною захворюваністю для Кіровоградщини протягом останніх десяти років.