Невідкладно та першочергово

15.07.2024

Нарада стосовно механізмів державної підтримки домогосподарств та бізнесу з метою будівництва джерел розподіленої генерації електроенергії відбулась в Кіровоградській обласній військовій адміністрації сьогодні, 12 липня. Мета заходів – підвищення рівня забезпечення електроенергією споживачів в умовах постійних ударів по енергетичних об’єктах із боку країни-агресора.
Серед пріоритетних напрямів підтримки юридичних і фізичних осіб – державні кредитні програми на встановлення сонячних панелей, розширення програми «Доступні кредити 5-7-9%», пільгове кредитування для підприємств малого та середнього бізнесу, а також спрощення регуляторної політики у випадках будівництва розподіленої генерації електроенергії та підключення нових потужностей до енергосистеми країни.
Зокрема, кількість документів для приєднання до електричних мереж зменшено з 7-и до 2-х, а термін видачі та погодження технічних умов приєднання скорочено з 10-и до 2-х днів.
У нараді, на якій головував начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович, взяли участь представники територіальних громад Кіровоградщини, представники департаментів обласної військової адміністрації, міської влади, «Державного ощадного банку України», «ПриватБанку», «Укргазбанку», ПрАТ «Кіровоградобленерго» та інших підприємств та організацій. Кіровоградську обласну раду на заході представляв перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк. Також у нараді взяв участь в.о. генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Микола Романюк.
Як зазначалось під час наради, вже з 20 липня 2024 мають запрацювати інструменти фінансової підтримки проєктів розподіленої генерації:
кредитні програми для населення на встановлення сонячних панелей (до 480 тисяч гривень терміном до 10 років з системами накопичення під 0% річних);
для підприємств малого та середнього бізнесу – розширення можливості Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» за напрямом будівництва і улаштування газотурбінних, газопоршневих та біогазових генераційних установок (сума кредиту до 150 млн гривень, термін кредитування – до 10 років під 5-9% річних);
Одночасно запроваджується спрощена процедура закупівлі обладнання для енергогенерації: державні та комунальні підприємства зможуть закуповувати обладнання для енергогенерації без проведення тендерів, буде скасовано ввізне мито та ПДВ на все енергетичне обладнання та комплектуючі до нього, а також спрощені митні процедури для його ввезення.
Крім цього, державна установа «Фонд енергоефективності» розробила механізми фінансового стимулювання об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи використовувати альтернативні джерела енергії ().