Наразі, медичні послуги із зубопротезування і планової стоматології для ветеранів та військовослужбовців у Кіровоградській області надають такі медичні заклади:
обласна клінічна стоматологічна поліклініка (м. Кропивницький, вулиця Арсенія Тарковського, 7, тел 0522-32-16-43, графік роботи: понеділок – п’ятниця з 8:00 до 20:00, субота: з 8:00 до 14:00);
Олександрійська міська стоматологічна поліклініка (площа Соборна, 7, тел. +380523572852, графік роботи: понеділок – п’ятниця: з 08:00 до 18:49, субота – неділя: з 08:00 до 14:00);
Світловодська центральна районна лікарня (вулиця Павлова, 16, +380977562880);
Онуфріївська центральна районна лікарня (смт. Онуфріївка, вулиця Графа, 90 , тел. +380523820533);
Новоархангельська багатопрофільна лікарня (село Торговиця, вул. Івана Сірка, 15, тел. +380979787100, +380525522292, графік роботи: понеділок – п’ятниця з 8:00 до 17:00).
Пацієнту безоплатно гарантовані наступні послуги планової стоматології і зубопротезування:
– просте та складне видалення зуба;
– відновлення зуба без/з використанням анестезії та без/з лікуванням каналів;
– відновлення зуба включно з пломбуванням каналів з використанням анестезії;
– зубопротезування.
Отримати послуги можуть:
учасники бойових дій;
– особи з інвалідністю внаслідок війни;
– військовослужбовці (військовослужбовці ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі – правоохоронних органів), Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України, і військовослужбовці зазначених вище військових формувань та правоохоронних органів – громадян України, які виконують військовий обов’язок за межами України).
Для отримання медичної послуги із зубопротезування і планової стоматології безоплатно, особи звертаються до медичної установи, де лікар-стоматолог (ортопед) проведе огляд і призначить план лікування.
В медичний заклад подаються наступні документи:
заява;
паспорт громадянина України (копія);
облікова картка платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) (копія);
посвідчення встановленого зразка, дійсне на дату подачі заяви:
для учасників бойових дій – посвідчення учасника бойових дій (оригінал і копія);
для осіб з інвалідністю внаслідок війни – посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни (оригінал і копія);
для військовослужбовців – посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (оригінал і копія).
Якщо військовослужбовець не знаходиться у відпустці, він має отримати скерування (направлення) від командира військової частини. Отримати послуги можна один раз на рік, а загальна їхня вартість не повинна перевищувати 24 952,54 гривень.
Одне направлення може включати кілька протезувань або лікувальних дій згідно із планом лікування.