До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми

31.07.2024

Торгівля людьми є ганебним явищем та злочинним бізнесом сьогодення. Інструментом ворога у боротьбі проти українців, спрямованим на приниження людської честі та гідності, грубе порушення прав людини і положень Женевської конвенції.

Минулого року Національною соціальною сервісною службою було встановлено 118 статусів осіб, постраждалих від торгівлі. Лише за перше півріччя цього року – 121. Серед них найбільше цивільних та військових, які потрапили у ворожий полон або перебували на ТОТ. Зокрема, постраждалими є 10 дітей.
Багато українців у пошуках безпеки та кращого життя, що виїхали за кордон, можуть опинитися у руках кривдників. Ситуації можуть бути різними, тому  вкотре нагадуємо, що постраждати від цього злочину може кожен, тож надзвичайно важливо бути обережними.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свободи. За можливості, особі потрібно буде надати інші документи та матеріали щодо наявності підстав для встановлення статусу.

Людина має право подати заяву на встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, якщо перебувала на тимчасово окупованій території: окупаційна влада чи війська примушували її до виконання робіт; погрожувала або застосовувала фізичну силу з метою примусової праці; особу було задіяно у військовому конфлікті.

У кожній місцевій державній адміністрації визначено структурний підрозділ, відповідальний за встановлення статусу особі, яка постраждала від торгівлі людьми, який після перевірки достовірності інформації готує відповідний пакет документів для надання статусу.  Розголошення відомостей про особисте життя постраждалої особи та іншої інформації про особу, яка стала відома суб’єктам під час роботи з такою особою забороняється. Місцева державна адміністрація за результатом проведеної роботи та рішенням Національної соціальної сервісної служби видає довідку про встановлення статусу.

Особі, якій встановлено статус, та яка отримала довідку, гарантується виплата одноразової матеріальної допомоги у розмірі 3-х прожиткових мінімумів у встановленому законодавством порядку та комплексна допомога (психологічна, медична, правова, соціальна допомога та сприяння у працевлаштуванні тощо), виходячи з їх особистих потреб.

Статус надається строком до 2-х років та може бути подовжений рішенням Національної сервісної служби не більше як на 1 рік.

Для отримання допомоги або додаткових консультацій звертайтеся на гарячі лінії.

1111

 

Національна соціальна сервісна служба України