Куди звертатись, якщо військовослужбовець/виця зник/ла безвісти за особливих обставин

05.08.2024

 Не поширюйте інформацію про військовослужбовця в соцмережах: фото у формі, військове звання, де зник тощо. Ворог моніторить соцмережі — поширена інформація може завдати шкоди вашій близькій людині. Також даними можуть скористатися шахраї.
 Підготуйте якомога більше відомостей про людину:
ПІБ, дата народження та номер мобільного телефону зниклого(ї);
 копія паспорта, військового квитка;
 контакти військової частини, де проходив службу або територіального центру
 комплектування, звідки призивався;
 посада/звання, військово-облікова спеціальність;
 дата, місце, обставини зникнення;
 дата, час, спосіб останнього зв’язку;
 ПІБ та контакти товаришів по службі;
 фотографії, опис особливих прикмет (татуювання, шрами, родимі плями, імпланти, переломи тощо);
 додаткова інформація: фото, відео, свідчення інших людей чи будь-яка інша, яка може допомогти з розшуком.
 Далі варто звертатися до всіх органів, які займаються пошуком зниклих, отримувати і зберігати усі документи отримані від них.
 До ТЦК (військкомату) чи до військової частини, звідки людину мобілізували. Там мають повідомити статус близької людини: полонений чи зниклий безвісти. Також тут можна дізнатися останнє місце перебування військового; обставини зникнення; координати місця зникнення, або за якими координатами він був направлений на завдання і т.д.
 До поліції із заявою про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин. Заяву може подати будь-яка особа. Не обов’язково родич.
 До Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Там розробили Дорожню карту «Дії родини у випадках якщо член родини зарахований до лав ЗСУ (у тому числі ТрО) правоохоронних органів (далі – Захисник) пропав безвісти, потрапив у полон чи загинув» https://koordshtab.gov.ua/roadmap
 До Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі: https://ssu.gov.ua/obiednanyi-tsentr-z-koordynatsii…
 До Національного інформаційного бюро (НІБ). Тут збирають та обробляють інформацію про осіб, зниклих безвісти, незаконно переміщених, полонених та загиблих. Детальніше: https://nib.gov.ua/
 До Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Детальніше: https://mvs.gov.ua/sekretariat-upovnovazenogoz-pitan-osib
 На гарячу лінію Червоного хреста: 0 800 332 656 (дзвінки безкоштовні). На лінії працюють психолог та спеціаліст зі служби розшуку, які можуть надати консультації з питань психологічної підтримки та пошуку зниклих безвісти.
 Якщо ви потребуєте консультації юриста системи БПД:
 Телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.
 Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть приватне повідомлення цій сторінці.