Урядова програма “Теплих” кредитів

16.04.2018

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;

35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;

40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Уповноваженими на видачу “теплих”  кредитів в рамках програми є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

Детальні роз’яснення щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua,energoefect2@saee.gov.uaenergoefect3@saee.gov.ua.

Також, наголошуємо, що в 2017 році продовжують діяти місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів, за якими надається додаткова компенсація (з місцевих бюджетів) по тілу або відсотках за «теплими» кредитами. На сьогодні працює 206 таких програм різного рівня в усіх регіонах України.

Детальну інформацію про додаткову місцеву підтримку можна знайти на Інтерактивній карті місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

Консультацію щодо впровадження енергоефективних заходів можна отримати за телефоном безкоштовної «гарячої» лінії: 0-800-210-611 за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» спільно з Держенергоефективності та КМДА.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ?

Для участі у програмі та отримання відшкодування необхідно здійснити наступні кроки:

  1. Особа або ОСББ приймає рішення про впровадження енергоефективних заходів, звертається до уповноваженого банку та надає необхідний пакет документів для отримання кредиту на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів (перелік документів визначається банком).
  2. Отримує кредитні кошти.
  3. Надає банку рахунки фактури, акти виконаних робіт, тощо. Таким чином, позичальник має підтвердити цільове використання кредитних коштів.

Якщо позичальник – субсидіант, то обов’язковим є подання копій документів (повідомлень або довідок тощо), що підтверджують призначення фізичній особі субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

  1. Банк щомісячно формує та подає до Держенергоефективності реєстри позичальників, які мають право на отримання відшкодування.
  2. Протягом 5 днів Держенергоефективності перераховує відповідні кошти на банківські рахунки для їх подальшого перерахування позичальникам.

 Загалом процес відшкодування займає  до 2 місяців.

      Виконавчий  комітет  Великосеверинівської  сільської  ради  повідомляє  про  виявлення  та  взяття  на  облік  безхазяйного  нерухомого  майна  у  вигляді  будівель, яке  розташоване  за  адресами: с.Велика Северинка, вул.Дарвіна 13, с.Велика Северинка, вул.Гагаріна, 4.

    Власників  вказаного  майна  з  підтверджуючими  правовими  документами  просимо  звернутися  до Великосеверинівської  сільської  ради (каб.№3) з  метою  зняття  з  обліку  протягом  року  з  дня  оприлюднення  цього  оголошення.

Виконком Великосеверинівської  сільської  ради