Африканська чума свиней

14.07.2018

Chuma 2778

    Африканська чума свиней (АЧС, хвороба Монтгомері) — висококонтагіозна хвороба свиней, що характеризується гарячкою, геморагічним діатезом, синюшністю шкіри, значними крововиливами черева, підгрудка, вух, п’ятачка, кінцівок, дистрофічно-некротичними змінами у внутрішніх органах, надзвичайно високою смертністю.Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100% з яких гине впродовж 6-13 діб.

Зараження відбувається при контакті здорових тварин з хворими, через корм, пасовища, транспорт, забруднені виділеннями хворих тварин, шкірними паразитами та комахами.  Механічним переносником може бути обслуговуючий персонал. Захворювання не загрожує здоров’ю  людини, проте надзвичайно небезпечне для тварин, оскільки не піддається лікуванню  та вакцинопрофілактиці.

Небезпечна епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней, яка існує сьогодні в світі, зумовлює необхідність ретельного ветеринарно-санітарного контролю за свиньми, що надходять в Україну, та проведення суворих запобіжних карантинних заходів. Епізоотична ситуація щодо АЧС в Україні залишається напруженою. З початку року в країні зареєстровано 79 випадків цього захворювання (43 – домашні свині, 29 – дикі тварини, 7 – інфіковані об’єкти). Карантинні обмеження продовжують діяти у 27 неблагополучних пунктах по АЧС – в 13 областях. За останній час випадки зафіксовані в Рівненській області, Сумській, Тернопільській, Одеській областях.

З метою посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за АЧС, недопущення занесення збудника фахівці ветеринарної медицини реалізують наступні комплекси заходів профілактики:

-не дозволяється вводити свиней невідомого походження в стадо тварин господарств приватної власності;

-забезпечити роботу свиногосподарств у режимі закритого типу, заборонити доступ сторонніх осіб на територію, де утримуються свині;

-не дозволяється згодовування кормів тваринного походження;

-регулярно проводити дезінфекцію, дезінсекцію, побілку, знищення гризунів у приміщеннях, де утримуються свині;

-проводити вакцинації свиней проти класичної чуми свиней;

-у разі захворювання та загибелі свиней негайно повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини на місцях, місцеву владу та Кіровоградську районну державну лікарню ветеринарної медицини за телефоном: 33-85-70.