Аграріям обіцяють відшкодування частини страхового платежу

02.11.2020

Аграріям обіцяють відшкодування частини страхового платежу. Із прийняттям нового законопроєкту сільгоспвиробники отримають державну підтримку при страхуванні галузевих ризиків за рахунок здешевлення вартості страхування.

Про це йшлося на презентації спільного законопроєкту Національного банку та Мінекономіки.
Зокрема аграрії матимуть змогу отримати відшкодування частини страхового платежу. Так, у 2021 році він становитиме до 50% з обмеженням розміру виплат за об’єктами страхування, далі – до 80%.
Страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою впроваджуватиметься вже з 2021 року. З цією метою в держбюджеті на наступний рік передбачені 672 млн грн.
До об’єктів страхування належатимуть посіви, урожай агрокультур, багаторічні насадження та їх урожай, сільськогосподарські тварини, риба, водні біоресурси, сім’ї бджіл з їх продуктами, дохід від реалізації первинної сільськогосподарської продукції.
«Державна підтримка оживить ринок як аграріїв, так і страховиків, вони почнуть активніше розвиватися, і, що важливо – на умовах чесної конкуренції, а не привілейованих прав окремих учасників ринку», – зазначила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.
За її словами, Нацбанк простежить, щоб страхові компанії відповідально вели свій бізнес: мали прозору структуру власності, були платоспроможними та виконували зобов’язання перед агробізнесом.
Цим законопроєктом скасовується положення про страхування агропродукції через Аграрний страховий пул, а також закон «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», норми якого буде перенесено до закону «Про державну підтримку сільського господарства».
Агрострахування є обов’язковою умовою ефективного ведення сільського господарства, особливо для аграрних країн.

Джерело:http://directinvest.com.ua/