Акція “16 днів проти насильства”: пам’ятайте – насильству немає виправдання

11.12.2023

В Україні з 25 листопада по 10 грудня тривала акція “16 днів проти насильства”. Побої, знущання у сім’ї, дискримінація, обмеження прав та багато інших видів насильства для багатьох є щоденною реальністю, про яку мовчать. Мовляв, усі так живуть, тож треба терпіти. Та це не “ОК”, терпіти не треба.

Щорічно тисячі людей зазнають фізичного, сексуального, економічного насильства та психологічного тиску в сім’ї.

Якщо ви постраждали від домашнього насильства, ви захищені Законом і маєте право на повноцінну допомогу. Якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, негайно телефонуйте у поліцію за номером 102. Зверніться по медичну допомогу до найближчого закладу охорони здоров’я. Якщо це безпечно, попросіть про підтримку у родини, друзів або сусідів. Також існує чимало служб підтримки постраждалих осіб, де їм нададуть всю необхідну допомогу.

Нагадуємо, що в Україні діє Національна “гаряча лінія” з запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 (безкоштовно з мобільного) або 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних). Цілодобово, анонімно та конфіденційно.

Протидія будь-яким проявам насильства – наш “невидимий фронт”. Не справа кожного, а суспільна проблема. Додержання права на захист від насильства не повинно вважатись другорядним навіть під час повномасштабної війни на території України. Щодня усі органи системи МВС працюють над тим, щоб створити безпечне середовище для кожного та кожної.

Насильству немає виправдання. Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога.