Алгоритм припинення смоізоляції для осіб, що перетнули державний кордон

05.08.2020

Коли та як можна припиняти самоізоляцію розповідають у Центрі громадського здоров’я МОЗ

Дострокове припинення самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь протягом останніх 14 днів можливе:

лише для осіб, які перебувають на самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) протягом останніх 14 днів;
лише на підставі негативного результату ПЛР-дослідження, здійсненого з метою припинення самоізоляції після перетину кордону та КПВВ;
лише за результатами дослідження лабораторії із переліку, поданого нижче.
Тобто особа має здати власний біологічний матеріал на ПЛР-дослідження лабораторії з переліку, попередньо заповнивши інформовану згоду на опрацювання даних. У формі необхідно обов’язково зазначити факт перетину кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів, і точну дату прибуття на територію України.

Звертаємо увагу! Для уникнення небажаних наслідків у формі варто зазначити номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома».

У разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР:

лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження, має внести результат негативного дослідження до електронної системи Центру громадського здоров’я України;
дані, внесені лабораторіями, автоматично синхронізуються із сервісом «Дій вдома»;
про можливість припинення самоізоляції особу буде поінформовано відповідним повідомленням сервісу «Дій вдома».
Алгоритм розроблено на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 (зі змінами) «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

У Центрі громадського здоров’я функціонує лінія консультування фахівців лабораторій, що діагностують на COVID-19 для припинення самоізоляції: 044 294 64 99 (у Кіровоградській області ДУ «Кіровоградська ОЛЦ МОЗ України) . Також неверифіковані лабораторії можуть отримати консультацію щодо проходження верифікації. Лінія працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 по 18:00, перерва 13:00–14:00.