Аліменти: ігнорування батьківських обов’язків не має статі

11.01.2024

У багатьох людей існує думка, що відмовляються від сплати аліментів виключно чоловіки. Це яскравий приклад стереотипного уявлення про гендерні ролі у суспільстві, адже як показує практика роботи органів державної виконавчої служби, ігнорування батьківських обов’язків не має статі.
 Так, боржником у виконавчому провадженні щодо стягнення аліментів може бути як чоловік, так і жінка. А фахівці юстиції незалежно від гендеру застосовують до неплатника абсолютно однакові методи правового впливу. І будь-яка дискримінація в таких питаннях виключена.алімети від чоловіків і
 Зокрема, боржник має бути готовий до внесення його даних до Єдиного реєстру боржників (https://erb.minjust.gov.ua/), а також арешту майна та банківських рахунків. Серед іншого державними виконавцями виносяться вмотивовані постанови про обмеження у праві керування транспортними засобами, користування зброєю, полювання, а також виїзду за межі України.
Разом з тим, за тривале очікування аліментів передбачено нарахування штрафу:
– за рік — 20% від суми несплачених аліментів;
– за два роки — 30%;
– за три роки — 50%.
 Питання погашення аліментної заборгованості перебуває на постійному контролі фахівців міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції, адже найменші українці потребують додаткових гарантій захисту своїх фінансових інтересів, тим паче — у воєнний час.