Андрій Рева: Виплата субсидій у готівковій формі почнеться з березня цього року

рева

“Безготівковий механізм ми запустили з 1 січня, а тепер опрацьовуємо готівковий”, – пояснив Рева.

Кабінет міністрів має намір внести зміни до системи монетизації житлових субсидій, передбачивши їх виплату в грошовій формі вже з березня 2019 року. Про це розповів міністр соціальної політики Андрій Рева, передає “РБК-Україна”. “Була нарада у президента України за участю прем’єр-міністра, низки міністрів, зацікавлених сторін – таких, як “Укрпошта”, “Нафтогаз”, Пенсійний фонд, громадських організацій, представників ОСББ. Було ухвалено політичне рішення, щоб тих людей, яким субсидію призначено з жовтня, перевести на грошові розрахунки вже в готівковій формі з березня. Це робиться для того, щоб до травня розуміти, який механізм є більш ефективним. Безготівковий механізм ми запустили з 1 січня, а тепер опрацьовуємо готівковий: в експериментальному порядку всім видати гроші і подивитися, як це працюватиме”, – розповів Андрій Рева. При цьому він пояснив, що паралельно буде запущено два механізми монетизації – готівковий і безготівковий. “Сьогодні в нас 4 млн одержувачів субсидій, середній розмір субсидії становить 1,5 тис. грн (в опалювальний період, – ред.). Це 6 млрд грн на місяць будемо видавати готівкою”, – уточнив Рева.

При цьому в безготівковій формі субсидії отримуватимуть ті громадяни, які звернулися до управління соціального захисту вже після 1 січня 2019 року. Сам процес монетизації субсидій в Україні було затверджено урядом наприкінці 2018 року.

www.rbc.ua