Базові протиепідемічні та профілактичні норми продовжать свою дію навіть у разі скасування карантину

17.05.2023

Зокрема, йдеться про маски, дотримання дистанції та введення карантину по окремих містах чи областях під час спалахів захворювання.

Наразі карантин, спричинений COVID-19, діє по всій Україні до 30 червня 2023 року (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2023 р. № 383).

Міністерство охорони здоров’я України розглядає можливість скасування загальнонаціонального карантину, який було впроваджено через пандемію COVID-19 у 2020 році, відповідно до рекомендацій ВООЗ. Для цього проводиться аудит нормативно-правової бази (зокрема, аналіз норм у понад 60 законах та 100 постановах, які були введені та адаптовані до пандемії). Після аудиту МОЗ оприлюднить офіційну позицію щодо скасування карантину та пояснить його етапність.

«Базові протиепідемічні та профілактичні норми продовжуватимуть діяти, навіть у разі скасування загальнонаціонального карантину. Це і масковий режим, і дистанція у громадських місцях. Такі норми покликані надати загальне розуміння та перелік дій підприємцям, власникам закладів, керівникам установ, які необхідно зостосовувати, щоби мінімізувати ризик спалаху або інфікування на робочих місцях чи в місцях загального користування. Переважна більшість таких норм носитиме рекомендаційний  характер», – наголосив заступник міністра охорони здоров’я–головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

COVID-19, враховуючи рекомендації ВООЗ, було перенесено з надзвичайної до постійної проблеми охорони здоров’я. Отже COVID-19 буде частиною випадків грипу та ГРВІ, які реєструються кожного року в осінньо-зимовий період.

Це означає, що будуть спрощені вимоги до реєстрації випадків захворюваності на COVID, а реагування на нього буде відбуватися так само, як і при інших ГРВІ.

На рівні кожної області встановлюватимуться так звані “епідемічні пороги” (максимально допустимі рівні захворюваності), після досягнення яких на рівні областей, міст або громад запроваджуватимуться відповідні протиепідемічні заходи (закриття шкіл, впровадження маскового режиму тощо).

Щеплення проти COVID–19 залишаться безкоштовними і доступними. До кінця 2024 року підтверджені поставки вакцин за міжнародною ініціативою COVAX.

Міністерство охорони здоров’я України