Безпечні новорічні свята: поради Державної служби України з надзвичайних ситуацій

23.12.2021

Для того, щоб новорічні свята пройшли безпечно та без будь-яких надзвичайних подій, необхідно дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки. Статистика свідчить про те, що у період новорічних та Різдвяних свят значно зростає кількість пожеж, спричинених неправильною експлуатацією піротехнічних виробів та електрогірлянд низької якості, або ж взагалі несертифікованих. Так, впродовж трьох місяців зимового періоду 2019/2020 року внаслідок необережного поводження з піротехнічними виробами виникло 18 пожеж, з яких 11 сталися безпосередньо в ніч з 31 грудня на 01 січня 2020 року.

Тож, аби  запобігти нещасним випадкам та не зіпсувати свята, фахівці ДСНС наголошують на дотримння  основних правил встановлення головного новорічного атрибута — прикрашеної ялинки. Так, зелену красуню, за словами рятувальників, необхідно встановлювати лише на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі, а також були на безпечній відстані від електроприладів. На ялинку забороняється встановлювати свічки, бенгальські вогні та прикрашати її легкозаймистими матеріалами. Щодо використання піротехнічних засобів, то рятувальники наголошують, що купувати необхідно лише сертифіковані вироби, перевіривши упаковку на відсутність дефектів. Проте в умовах збройного конфлікту на сході країни, фахівці ДСНС рекомендують не використовувати хлопавки чи салюти, з поваги до людей, які брали участь у бойових діях.

Перегянути відео

Тож, рятувальники ДСНС рекомендують громадянам дбати про протипожежні заходи і бажають Україні безпечних свят!

Джерело:https://www.dsns.gov.ua/