Наразі ці виплати є найбільшим фінансовим джерелом для багатьох військових. Залежно від місця несення служби та виконуваних завдань, можна отримувати отримувати 30, 50 та 100 тисяч гривень. Крім того, є ще доплата в 70 тисяч гривень для тих, хто перебуває саме на передовій.
100 тисяч отримують військовослужбовці, які безпосередньо беруть участь у бойових діях, або здійсненні заходів для забезпечення оборони України. Зокрема, безпосередньо в районах здійснення заходів, на тимчасово окупованій території, на території противника, між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, виконуючи бойові або спеціальні завдання.
Насамперед йдеться про тих, хто безпосередньо перебуває на передовій. Рахується перший ешелон оборони, або наступу до батальйону включно. Але «сотку» можуть нараховувати й тим, хто виконує завдання не на самому передньому краї. Зокрема:
- у районах ведення бойових дій з виявлення повітряних цілей противника;
- із здійснення польотів в повітряному просторі областей України, на територіях яких ведуться бойові дії;
- з вогневого ураження противника у складі підрозділу ракетних військ і артилерії, підрозділу протиповітряної оборони;
- з вогневого ураження повітряних, морських цілей противника;
- з виводу повітряних суден з під удару противника з виконанням зльоту;
- у районах ведення бойових дій медичному персоналу медичних частин та підрозділів;
- у районах ведення бойових дій з розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів у місцях виконання завдань за призначенням згідно з бойовими розпорядженнями;
50 тисяч виплачують тим, хто виконує бойові (спеціальні) завдання у складі органів військового управління, штабів і командування, що здійснюють оперативне управління підрозділами. Зокрема, поза районами бойових дій.
30 тисяч отримують військовослужбовці, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами. Зокрема:
- з інтенсивної підготовки для ведення воєнних (бойових) дій у складі військових частин (підрозділів), включених до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України сил оборони держави;
- з управління угрупованнями військ;
- із всебічного забезпечення діючих угруповань військ у районах ведення бойових дій. По суті, це стосується логістів;
- з протиповітряного прикриття та наземної оборони об’єктів критичної інфраструктури;
- з розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів поза районами ведення бойових дій;
Слід враховувати, що така винагорода виплачується пропорційно до часу перебування на передовій або виконання бойових завдань. У середньому трохи більш ніж 3 тисяч гривень за добу. Наприклад, якщо ви провели на передовій 10 днів, то виплата буде трохи більш ніж 30 тисяч гривень.
70 тисяч передбачено для тих, хто безпосередньо виконує бойові чи спеціальні завдання на лінії зіткнення з ворогом або в його тилу.
Ця доплата не замінює «бойових», а є додатковою до них. Але вона працює за накопичувальною системою. Тобто виплачувати ці гроші мають лише після того, як сумарно набігло 30 днів на передовій. Це може бути й упродовж кількох місяців.
Що необхідно для виплати?
Додаткову винагороду нараховують на основі довідки про виконання бойових завдань і про участь у бойових діях, яка подається, керівниками пунктів управління, управлінь угруповань військ, командирами військових частин (установ, організацій), військових частин резерву Головнокомандувача ЗСУ.
Крім того, мають бути документи, які доводять участь у бойових діях на передовій:
- бойові накази командира частини;
- журнал бойових дій (бойове донесення) підрозділу;
- рапорт командира, якому підпорядковувалися військовослужбовці про безпосередню участь у бойових діях.
Якщо підстави для виплати є, але гроші з якихось причин не нараховують, потрібно звернутися до безпосереднього командира, або подати рапорт на командира частини з проханням включити в наказ про виплату додаткової винагороди. Якщо на рівні військової частини розв’язати проблему не виходить, то варто звернутися на гарячу лінію Міноборони або до адвокатів.