Боротьба з карантинними організмами – справа всієї громади!

23.07.2018

амброзия

На виконання  розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 18 липня 2018 року № 533-р;  розпорядження Великосеверинівського сільського голови від   20. 07. 2018 року № 92-од  на території Великосеверинівської сільської ради  з 23 липня  по 23 серпня 2018 року оголошено місячник боротьби з американським метеликом, амброзією полинолистою та повитицею польовою.

В цьому році, склалися сприятливі погодні умови для поширення на території сільської ради карантинних організмів, таких як: американський білий метелик, амброзія полинолиста та повитиця. З метою недопущення їх розповсюдження та підтримання у належному санітарному стані території, звертаємось до жителів населених пунктів, керівників підприємств, організацій та установ, голів садових товариств про необхідність здійснити обстеження своєї території по виявленню вогнищ карантинних організмів. У разі виявлення амброзії полинолистої, повитиці та американського білого метелика  просимо  провести повну їх локалізацію та ліквідацію для недопущення подальшого розповсюдження даних карантинних об’єктів. Боротьба з цими карантинними організмами потребує спільних зусиль органів місцевого самоврядування, державної виконавчої влади, самоорганізації населення, суб’єктів господарювання, громадськості, землевласників та землекористувачів.

Тільки разом ми зможемо покращити санітарний стан наших сіл та вести боротьбу з шкідливими організмами.

метелик

Американський білий метелик – карантинний шкідник, який пошкоджує понад 300 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур. Особливо сильно уражує шовковицю, клен, горіх, яблуню, грушу, сливу, вишню, черешню, тополю та ін. В умовах нашої країни перше покоління шкідника майже завжди розвивається на шовковицях і кленах, а друге – на горіхах, яблунях та інших рослинах.Для ліквідації метелика потрібно провести наступні агротехнічні заходи, як: зрізування гнізд шкідника, прибирання території з наступним спалюванням, очищення стовбурів від мертвої кори та оранку грунту.

амброзия 1

Амброзія полинолиста — небезпечний карантинний бур’ян, поширений в Кіровоградській області, який завдає великої шкоди не лише сільському господарству, а й здоров’ю людини.

повитя

Повитиця польова — однорічна рослина-паразит, яка, не маючи ні коренів, ні справжніх листків, кріпиться до рослини-господаря за допомогою спеціальних органів і живиться за її рахунок. Цей злісний бур’ян засмічує посіви багаторічних і однорічних трав, узбіччя доріг, невдоби, береги річок, городи, залізничні колії.

Для недопущення розповсюдження рослин амброзії полинолистої та повитиці ефективними способами боротьби є виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування до початку їхнього цвітіння. Вдячні за розуміння!

Виконавчий комітет Великосеверинівської сільської ради