Чітке дотримання вимог законодавства гарантує безпеку довкілля при внесенні пестицидів

04.05.2023

Наразі триває період масового цвітіння озимого ріпаку і вже почали надходити повідомлення про загибель бджіл та неправомірні дії аграріїв при застосуванні пестицидів.

Нагадуємо, що найпершим кроком у разі загибелі бджіл є негайне звернення до органу місцевого самоврядування, який в свою чергу скликає комісію із встановлення факту отруєння бджіл. Комісія здійснює всі необхідні процедури, включаючи відбір проб матеріалу для лабораторного дослідження, та фіксує їх актом. Відібраний матеріал разом з актом передається пасічнику для якнайшвидшого направлення в лабораторію.

33

З метою попередження отруєння бджіл аграрії зобов’язані інформувати територіальну громаду та власників пасік (у радіусі 7-10 км) за три доби до хімічних обробок із зазначенням території застосування, назви препарату, діючої речовини, часу і способу проведення обробки, а також вказати терміни ізоляції бджолиних сімей відповідно до класу небезпеки засобів захисту рослин.

34

Відповідно до законодавства обробки квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл ЗАБОРОНЕНІ.

Обробку потрібно проводити в фазу бутонізації до цвітіння та після цвітіння у ранкові або вечірні години в безвітряну погоду дозволеними до використання пестицидами.

Лише чітка взаємодія пасічників, аграріїв та органів місцевого самоврядування дасть можливість зберегти корисну ентомофауну, захистити рослини та отримати врожай.

Головне управління Держпродспоживслужби в  Кіровоградській області