Чи можна отримати Доступні ліки в аптеці для рідних?

22.05.2023

 “Доступні ліки” можна отримати замість рідних, якщо вони не можуть самостійно піти до аптеки. Достатньо мати номер е-рецепту.
З’ясуйте у рідних, які саме ліки, якого виробника потрібні. Якщо можливо – візьміть стару упаковку від препаратів із собою.
Якщо ж вашій мамі, тату, бабусі чи дідусеві потрібен повторний рецепт на “Доступні ліки”, – допоможіть їм отримати його дистанційно.
Це можна зробити зателефонувавши сімейному лікарю, з яким у рідних укладена декларація. Лікар створить повторний рецепт – 16-значний номер рецепту та 4-значний код підтвердження.
Зверніться в аптеку із договором із НСЗУ. В аптеці назвіть фармацевту 16-значний номер електронного рецепта. Далі оберіть із запропонованих фармацевтом торговельних найменувань лікарських засобів саме той, який потрібний.
Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:
 через дашборд на сайті НСЗ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації. Дашборд покаже аптеки, які відповідають вашому запиту, з адресами та телефоном.
Радимо попередньо зателефонувати в аптеку та уточнити, чи є потрібний вам лікарський засіб в наявності.
через чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.
Слідуйте за вказівками чат-боту і він вкаже, де найближча аптека.
 зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Оператор підкаже, де найближча аптека, яка має договір із НСЗУ, яка відпускає ліки за необхідним напрямком.
Довідково. Нагадуємо, що аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації (виплата компенсації), можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”, а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку “+Інсуліни”.  Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна через дашборд на сайті НСЗУ.Про те, яку інформацію має містити рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки», детальніше — за посиланням.

Національна служба здоров’я України