Давайте будемо разом дбати про чистоту і благоустрій

08.07.2020

Поки одні жителі беруться за мітли і лопати та дбають про чистоту і благоустрій населених пунктів громади – інші на постійній основі смітять де завгодно. Останній приклад. При виїзді з с.Велика Северинка зліва від дороги виявили купу непотребу (щось схоже з пасікою). Звідки воно взялося? Невже «вітром надуло»? Ні, це культура нашої особистості, виховання, згідно якого ми засмічуємо природу, навіть не задумуючись, які негативні плоди після цього будемо пожинати. І поки з цим розбирається поліція, ми ще раз наголошуємо кожному жителю міста про те, що викидання сміття у місцях, які не мають спеціальних умов та обладнання забороняється та тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Адміністративну відповідальність, відповідно до статті 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення несуть особи винні у порушенні вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення. За таку діяльність передбачається штраф на громадян у розмірі від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1700 грн.). Кримінальна відповідальність передбачається за забруднення або псування земель, проте, на відміну від адміністративної відповідальності, тут важливим є наслідок у вигляді небезпеки для життя, здоров’я людей чи довкілля. Такі дії, відповідно до ст. 239 Кримінального кодексу України, караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( до 3400 грн.) або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Цивільна відповідальність, яка настає незалежно від притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності, полягає у обов’язку відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про відходи. Ця шкода може бути заподіяна і здоров’ю людини, і навколишньому середовищу.
Тож давайте будемо разом дбати про чистоту і благоустрій населених пунктів громади. Виконаємо свій людський і громадський обов’язок і зробимо все від нас залежне, щоб наші села були квітучими та екологічно чистими.