Війна внесла у наше життя хаос, але не поставила його на паузу. Тож ділимось короткою інформацією про те, де шукати життєвонеобхідні ліки для інсулінозалежних.
КРОК 1. Вам потрібен рецепт.
В умовах воєнного стану пацієнти зможуть отримати інсулін в аптеці як за електронним, так і паперовим рецептом.
Хто зараз може виписувати рецепт на інсулін?
сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація (відповідно до плану лікування, складеного ендокринологом);
будь-який інший сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким декларації пацієнт не має;
ендокринолог.
Якщо ваш лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він може створити електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту. Якщо така можливість відсутня, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.
КРОК 2. Перевіряємо список аптек, у яких можна знайти інсулін.
Міністерство охорони здоров’я разом із Держлікслужбою створило та постійно оновлює цей список https://bit.ly/apteky_insul.
Аптеки з інсуліном також можна знайти за допомогою сервісу Tabletki.ua https://tabletki.ua/
На головній сторінці сайту міститься посилання на перелік інсулінів та мапа із закладами, де можна отримати препарат. Також сервіс планує додати фільтри за типами інсуліну.
КРОК 3. Телефонуємо у найближчу аптеку та уточнюємо наявність ліків, а також графік роботи аптечного пункту.
Якщо з якихось причин ви не можете виконати один з трьох основних кроків, ви можете звернутися по допомогу на гарячу лінію МОЗ або у профільні організації:
Гаряча лінія МОЗ: 0800602019.
Оператор зафіксує вашу заявку та опрацює її. Інсулін знайдуть або в аптеці, або, за можливості, доставлять волонтерами.
Google Docs (https://bit.ly/apteky_insul)
Дорослий та дитячий інсулін в аптеках Кіровоградська область https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qyt8gy8oc6M6aBqmnDRVjTLOYUtYgj1yg0iQ3vquPlE/edit#gid=44306077
Тарас Жиравецький