Державне регулювання цін на окремі види продовольчих товарів

08.12.2023

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує, що з 01 липня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 червня 2023 № 650 «Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів та забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану».

На період воєнного стану та трьох місяців після його припинення установлено граничний рівень торговельної надбавки (націнки) на продовольчі товари вітчизняного виробництва, крім товарів маркованих як органічна продукція, в розмірі не більш як 10 відсотків з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу:

• борошно пшеничне вищого сорту;
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці);
  • хліб житньо-пшеничний;
  • яйця курячі категорії С1;
  • птиця (тушки курячі, четвертини тушки курячої);
  • батон;
  • олія соняшникова рафінована.

Контроль за дотриманням вимог при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін здійснюють територіальні органи Держпродспоживслужби.

На період до припинення або скасування воєнного стану в Україні також здійснення державного контролю за цінами додатково покладено на податкові органи.

Держпродспоживслужба наголошує на неприпустимості необґрунтованого підвищення цін на продовольчі товари, щодо яких запроваджено державне регулювання цін!

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін до суб’єктів господарювання передбачено застосування адміністративно-господарських санкцій відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення»:

– вилучення необґрунтовано одержаної виручки, що становить позитивну різницю між фактичною виручкою від продажу товару та виручкою за цінами, сформованими відповідно до запровадженого способу регулювання;

– штраф у розмірі 100 відсотків необґрунтовано одержаної виручки.

Крім того, відповідно до ст. 165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів передбачена додаткова відповідальність у вигляді накладення адміністративного штрафу на посадових осіб суб’єктів господарювання, винних у вчиненні зазначеного порушення.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області