Деякі питання надання пільг з 01 січня 2020 року

20.01.2020

З 1 січня 2020 року пільгові категорії громадян матимуть право у будь-який час подати заяву про перехід на монетизовану (готівкову грошову) форму виплат на житлово-комунальні послуги. Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року № 1123 скасовано обмеження, яке не дозволяло українцям звернутися за «монетизацією» після 15 жовтня (на опалювальний період) і 15 травня (на неопалювальний період). Раніше пільговики могли отримувати монетизовані виплати лише якщо подали відповідну заяву до початку опалювального сезону, тобто до 15 жовтня. Відтепер заяву на отримання пільг у готівковій формі можна  подати у будь-який момент. У разі подання заяви після 15 жовтня (15 травня) протягом опалювального (неопалювального) сезону пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

Також вищезазначеною постановою Уряд вніс зміни до порядку надання пільг і субсидій  на придбання твердого палива та скрапленого газу у 2020 році. Так, З 1 січня 2020 року для призначення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу пільговики  з числа населення ОТГ з необхідними документами   звертаються до уповноважених осіб Служби у справах дітей та соціального захису населення Великосеверинівської сільської ради (с.Велика Северинка, вул.Миру,1, каб.№2). У разі зміни реєстрації місця проживання з вибуттям за межі району (міста) протягом бюджетного періоду пільговик подає довідку щодо придбання твердого палива і скрапленого газу на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання.

У разі зміни умов проживання пільговика (підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення) отримані ним кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо, скраплений газ не повертаються. Пільги з оплати послуг газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються пільговику з наступного бюджетного періоду.

У разі зміни протягом бюджетного періоду будь-якого іншого виду опалення житла особи на пічне опалення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу надаються виходячи з кількості місяців, що залишилися до кінця бюджетного періоду, та середньомісячної вартості або кількості твердого палива і скрапленого газу, визначеної шляхом ділення річної вартості або кількості твердого палива і скрапленого газу на 12 місяців.

У разі смерті пільговика, якому нараховано пільги, зазначені у частині п’ятій статті 51 Бюджетного кодексу України, члени сім’ї померлого, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо і скраплений газ у натуральному вигляді на підставі:

заяви одного з членів сім’ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду;

копії свідоцтва про смерть пільговика;

довідки про факт проживання членів сім’ї разом з пільговиком, виданої в установленому порядку.

Відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України  при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Додаткову нформацією з порушених питань можна отримати за телефоном (050)0127299.