«Діти війни»: в Україні запрацював державний портал розшуку

10.11.2022

Портал «Діти війни» – це єдина платформа, яка надає актуальну інформацію про дітей, які постраждали через війну, яких примусово вивезли за межі країни чи піддали іншим незаконним діям, та тих, кого вдалося розшукати і врятувати. Дані щодня оновлюють правоохоронні органи.

На порталі «Діти війни» відтепер кожна людина може швидко повідомити про будь-які факти злочинів проти дітей та порушення їхніх прав.

Платформа має дві основні функції. Перша – надавати актуальну інформацію про дітей, які постраждали через дії росії – загинули, були поранені, зникли безвісти, депортовані або примусово переміщені з місць постійного проживання, та про тих, кого вдалося розшукати та врятувати.

Кількісні показники оновлюються щодня правоохоронними органами та Національним інформаційним бюро. Друга функція – допомагати розшукувати дітей. Портал «Діти війни» дозволяє зв’язатися з правоохоронними органами, Офісом генпрокурора та Національним інформаційним бюро.

Порталом можуть скористатися всі, хто має інформацію про дитину, яка постраждала через військову агресію росії.

Зокрема на сайті можна в один клік залишити інформацію:

• про дитину, яка загубилася;
  • про злочин, скоєний проти дитини;
  • якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
  • якщо вам відомо про факт депортації дитини;
  • про примусову зміну громадянства та документів дитини;
  • про інші порушення прав дитини під час війни.

Також було створено Консультаційний центр при офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, де можна отримати офлайн та онлайн консультацію.

Портал «Діти війни» було створено за особистим дорученням Президента України, командою Офісу Президента, Міністерством із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій разом із Національним інформаційним бюро, Офісом генпрокурора, Нацполіцією, Секретаріатом уповноваженого з прав людини.

Інформаційно-аналітичну підтримку надає проєкт уряду Канади «Супровід урядових реформ України».