Дія.Бізнес

24.11.2020

Як уже повідомлялося раніше, в  Україні розробили та запустили портал з порадами для бізнесменів

Сайт “Дія. Бізнес” створений спеціально для малого та середнього бізнесу в Україні. Портал був розроблений як для досвідчених бізнесменів, так і для підприємців-початківців. За допомогою “Дія.Бізнес” бізнесмени можуть без труднощів, корупційних ризиків та найголовніше – надзвичайно швидко вирішувати будь-які питання, з якими можуть стикнутися у процесі роботи. Ініціатором створення платформи стало Міністерство цифрової трансформації України. Примітно, що на розробку порталу держава не витратила жодної бюджетної гривні, натомість гроші давав приватний бізнес. Розробники кажуть, що у створенні сайту серед інших брала участь компанія Mastercard. За словами Валерії Іонан, мета онлайн-платформи – зробити ведення бізнесу легшим та якіснішим за допомогою цифрових технологій.

 

Функціонал порталу “Дія.Бізнес”

За великим рахунком функції сайту можна розділити на два великі блоки: інформаційні послуги та служба онлайн-консультацій. До того ж на сайті можна як зареєструвати, так і закрити ФОП.

“Дія.Бізнес” пропонує такі змістові блоки:

  • Перелік бізнес-ідей з шаблонами, списки юридичних документів, необхідних для відкриття бізнесу;
  • Онлайн-сервіси та програми підтримки для бізнесменів;
  • Каталог бізнес-ідей з шаблонами;
  • Конкретні проблеми, з якими може зіткнутися бізнес, та методи їх вирішення;
  • Довідник підприємця з матеріалами профільних державних органів;
  • Відеоконсультації з фахівцями щодо систематизації бізнес-процесів, фінансового управління, взаємодії з державними органами, HR, маркетингу та продажів (розділ запрацює у квітні).

Аби отримати консультацію від експерта, підприємець має зайти на сайт “Дія.Бізнес”, обрати необхідний напрям, визначити зручний для себе формат консультації, зареєструватися та зарезервувати час у календарі. Після цього він зможе отримати потрібну йому фахову консультацію.

У Мінцифри зазначили, що “Дія.Бізнес” – це не лише онлайн-платформа, а й офлайн-центри підтримки та хаби для підприємців у великих містах України. Правда, вони поки не працюють – відкриття першого консалтингового центру офлайн планується у Харкові у травні цього року.

Що дасть Україні “Дія.Бізнес”

У Мінцифри розповідають, що українські підприємці постійно стикаються з низкою проблем на усіх етапах розвитку власної справи. Це стосується, приміром, доступу бізнесу до інформації, проблем з оподаткуванням, відсутності достатньої освіти для підприємців тощо. “Дія.Бізнес” покликана вирішувати ці питання у тому числі завдяки розміщеним на сайті кейсам успішних стартапів, що переросли у повноцінний бізнес. З ними можна ознайомитися безкоштовно та взяти на замітку ключові моменти. За великим рахунком сайт “Дії” має на меті допомогти потенційному підприємцеві вирішити, який напрям бізнесу йому обрати та як впоратися з численними труднощами на шляху до своєї мети.

Більш докладніше за посиланням https://business.diia.gov.ua/