Для випускників 11 класів у 2021 році ЗНО не обов’язкове

14.04.2021

Відповідний Закон прийнятий Верховною Радою. Про це йдеться на сайті  Вільного радіо  https://freeradio.com.ua/

Тож учням, які завершують 11 клас у навчальному році 2020-2021, дають можливість отримати свідоцтва про закінчення освіти за двома варіантам:

якщо дитина не планує вступати у заклад вищої освіти, то оцінки в атестаті будуть складені на основі річних оцінок;
якщо дитині не подобаються оцінки або вона хоче вступати у виш, то може здати Державну підсумкову атестацію.
В Міністерстві освіти України також кажуть, що учні, які завершують повну загальну освіту у 2020-2021 навчальному році, можуть пройти ДПА у формі Зовнішнього незалежного оцінювання за власним бажанням. За інформацією Міносвіти з понад 389 тисяч учасників, які зареєструвалися на ЗНО, лише 42,5 тис зареєструвались на всі предмети лише для того, щоб здати ДПА.

В МОН запевняють, що такі зміни потрібні для мінімізування ризиків захворювання на COVID-19 під час іспитів.

А от на ЗНО це не вплине. Графік проведення іспитів, кажуть в Міносвіти, не змінився і не буде змінюватись в якій би карантинній зоні не був регіон:

основна сесія ЗНО – з 21 травня до 15 червня,
додаткова сесія – з 26 червня до 16 липня.
Торік Верховна Рада України ухвалила подібне рішення. Тоді також через карантин випускники, які не збиралися вступати до закладів вищої освіти, могли не здавати ДПА. А ті, хто хотів — здавали ДПА у форматі ЗНО.