До уваги фізичних осіб підприємців!

30.07.2021

Згідно офіційного роз’яснення, наданого Державною податковою службою України, граничними строками сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік, є 02 серпня 2021 року.

Платник податку – фізична особа, який зобов’язаний подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує за кодами бюджетної класифікації:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Для уникнення непорозумінь, просимо не зволікати зі сплатою податку до останнього дня, оскільки фінансові установи перераховують платежі протягом 3-х банківських днів. Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати податків розміщена за посиланням

За несвоєчасну сплату податку (збору) передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені.

Згідно з п. 124.1 ст. 124 Податкового кодексу України , у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім цього, відповідно до п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховується пеня.

Пеня нараховується за кожний календарний день прострочення у сплаті грошового зобов’язання із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (абзац третій п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України).

Начальник фінансового відділу Великосеверинівської сільської ради Інна Коробко