До уваги громадян: державне регулювання цін на лікарські засоби

15.05.2024

Держпродспоживслужба нагадує споживачам та суб’єктам господарювання, що ціни на певні лікарські засоби підлягають державному регулюванню.

Постановою КМУ від 17 жовтня 2008 р. № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби» передбачено встановлення граничних надбавок:

• на лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків та зборів, та диференційовані граничні торговельні (роздрібні) надбавки від 10 до 25 відсотків, в залежності від закупівельної ціни з урахуванням податків;
  • на лікарські засоби (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів, а також лікарських засобів, що підлягають закупівлі відповідно до договорів керованого доступу), які придбаваються повністю або частково за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків та зборів, та граничні торговельні (роздрібні) надбавки не вище ніж 10 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків;
  • на лікарські засоби (крім препаратів інсуліну), вартість яких підлягає реімбурсації відповідно до законодавства, граничні постачальницько-збутові надбавки в розмірі 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків, та граничні торговельні (роздрібні) надбавки в розмірі 15 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків;
  • на препарати інсуліну, вартість яких підлягає реімбурсації відповідно до законодавства, граничні постачальницько-збутові надбавки в розмірі 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків, та граничні торговельні (роздрібні) надбавки в розмірі 10 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків.

Повідомляємо, що з 27 лютого 2024 року оновлено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення згідно з наказом МОЗ України від 20.02.2024 № 279.

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!

Якщо ви виявили необґрунтоване підвищення цін на лікарські засоби, ви можете надіслати офіційне звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області:

• у паперовому вигляді – на поштову адресу: вул. Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25006;
  • через електронну форму для надсилання звернень громадян, яка доступна на офіційному вебсайті.

Письмове та електронне звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

У зверненні необхідно зазначити наступну інформацію:

• повне найменування суб’єкта господарювання з визначенням організаційно-правової форми господарювання  (ТОВ, ПП, ПрАТ – юридична особа, ФОП);
  • адресу місця провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання (фактичну адресу об’єкта торгівлі);
  • факт порушення суб’єктом господарювання вимог чинного законодавства у сфері ціноутворення.

До звернення необхідно додати документи чи їх копії, що підтверджують факти порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства щодо формування встановлення та застосування державних регульованих цін, а саме: фіскальні чеки; розрахунковий документ, що підтверджує оплату за допомогою POS-терміналу, інші розрахункові документи тощо (за наявності).

Додатково інформуємо, що на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, здійснення державного нагляду (контролю) за цінами також покладено на податкові органи.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області