До уваги населення та сільськогосподарських виробників!

24.11.2023

Сприятливі погодні умови осені зумовили масове розмноження і активізацію розселення мишоподібних гризунів, в тому числі міграцію частини популяції мишей в складські приміщення, тваринницькі ферми тощо.

За даними обстежень, проведених спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, середня чисельність колоній мишоподібних гризунів на посівах озимих культур становить 1,5, максимально – 6 колоній на гектар.

З метою запобігання чисельності та шкодочинності мишоподібних гризунів необхідно проводити постійний моніторинг їх розвитку в посівах озимини. За наявності 3-5 і більше жилих колоній на гектарі необхідно застосовувати родентициди, дозволені до використання на території України у 2023 році. Перевагу слід надавати біологічному методу боротьби. Варто відзначити ефективне застосування бактоциду (препарату на основі бактерій збудника тифу гризунів) в боротьбі з мишоподібними гризунами. Норми використання від 200 г до 2 кг/га на сільськогосподарських угіддях, в скирдах – 5-30 г на м3, в складах – 100-200 г на 100 м* 2.

Бактоцид являється абсолютно екологічним препаратом, що діє тільки на мишоподібних гризунів (польова, лісова, курганцева, хатня миша). Основа препарату — зерно пшениці, оброблене в лабораторних умовах специфічними бактеріями, що спричиняють мишачий тиф. При поїданні принади гине до 95% гризунів протягом 4-15 днів. Знаходячись в тісному контакті одна з одною, миші швидко розповсюджують смертельну хворобу серед здорових особин, що підвищує ефективність застосування препарату. Не шкідливий для домашніх тварин і людини, не викликає подразнень і алергічних реакцій, не здійснює шкідливої дії на ґрунт і рослини. Можна застосовувати в будь-яких приміщеннях, де не бажане застосування хімічних препаратів.

Найдоцільніше використовувати препарат за температури повітря не вище +10°С, а зимою навіть до -25°С. На посівах озимих культур та багаторічних трав препарат розкидають у нори, біля них, на протоптаних гризунами доріжках на відстані 5-15 м.

Бактоцид за усіма стандартами виготовляє Державна установа «Кіровоградська обласна фітосанітарна лабораторія». Препарат відпускається в фасовках від 1 кг. З питань придбання препарату можна звертатися за телефонами (0522) 27-07-25, 067-520-37-06.

Під час зберігання сільськогосподарської продукції у складських приміщеннях для боротьби з мишоподібними гризунами також можна використовувати механічні прилади (ультразвукові відлякувані, пастки- мишоловки тощо) та отруєні принади (препарати, дозволені для застосування у закритих приміщеннях)

Консультації з питань захисту рослин та допомогу при встановленні фітосанітарного стану полів можуть надати державні фітосанітарні інспектори управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, телефон для довідок (0522) 32 12 21.

Управління фітосанітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області