До уваги платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки!

06.10.2021

Відповідно до роз’яснень, наданих Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області,інформуємо: згідно з пп. 266.1.1 ПКУ платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Отже, податком на нерухомість оподатковується житлова та нежитлова нерухомості, в тому числі його частка, крім винятків, зазначених у пп. 266.2.2 ПКУ.

Як передбачено пп. 266.5.1 ПКУ, ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Відповідно до рішення сесії Великосеверинівської сільської ради від 23 червня 2020 року №1530, ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки становлять (у % від розміру мінімальної заробітної плати):

• будівлі житлові – для юридичних осіб – 1 %, для фізичних осіб – 0,2 %;
  • будівлі готельні – для юридичних та фізичних осіб – 1 %;
  • інші будівлі для тимчасового проживання – для юридичних осіб – 1 %, для фізичних осіб – 0,5 %;
  • будівлі офісні – для юридичних та фізичних осіб – 1 %;
  • будівлі торговельні – для юридичних та фізичних осіб – 1 %;
  • будівлі транспорту та засобів зв’язку – для юридичних та фізичних осіб – 1 %;
  • гаражі – для юридичних осіб – 1 %, для фізичних осіб – 0,1 %;
  • резервуари, силоси та склади – для юридичних та фізичних осіб – 1 %;
  • будівлі для публічних виступів – для юридичних та фізичних осіб – 1 %.

Пільги з податку на нерухомість надаються один раз за базовий податковий (звітний) період (рік).

Група платників, категорія/класифікація
будівель та споруд
Розмір пільги
(відсотків суми податкового зобов’язання за рік)
фізичні  особи , які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років 100
учасники  бойових дій та учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і  брали безпосередню участь в антитерористичній операції 100
інваліди  І та ІІ груп 100
фізичні особи – на площу господарських (присадибних) будівель, до яких належать сараї та хліви, що    використовуються для утримання свійської худоби та птиці для власного споживання, вбиральні, погреби, навіси 100

Фізичним особам податок нараховують органи податкової служби за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. В поточному році громадяни сплачуватимуть податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2020 році, але сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані лише ті фізичні особи, які володіють квартирою, квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинку площею більше 120 кв.м.

У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м., тобто податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри. Крім того, розрахована сума податку на нерухоме майно, збільшується на 25 тис. грн. за кожен об’єкт нежитлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 кв. м для квартири або 500 кв. м для будинку.

У разі не отримання повідомлення від контролюючих органів, за інформацією щодо суми податку та реквізитів банківських рахунків для сплати, необхідно звернутися до Великосеверинівської сільської ради (кабінет 3).

Нагадуємо, що за несвоєчасну сплату податку (збору) передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені.

Начальник фінансового відділу Інна Коробко