До уваги платників єдиного податку четвертої групи!

19.07.2021

Згідно п.п. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцем знаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України.

Крім цього, відповідно до п.п. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України, сплата податку здійснюється щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

у I кварталі – 10 відсотків;

у II кварталі – 10 відсотків;

у III кварталі – 50 відсотків;

у IV кварталі – 30 відсотків.

Для уникнення непорозумінь, просимо не зволікати зі сплатою податку до останнього дня, оскільки фінансові установи перераховують платежі протягом 3-х банківських днів.

Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати податків оприлюднена на офіційному сайті Великосеверинівської сільської ради у рубриці «Платникам податків» (https://velykoseverynivska-silrada.gov.ua/platnykam-podatkiv/).

За несвоєчасну сплату податку (збору) передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені.

Згідно з п. 124.1 ст. 124 Податкового кодексу України , у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім цього, відповідно до п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховується пеня.

Пеня нараховується за кожний календарний день прострочення у сплаті грошового зобов’язання із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (абзац третій п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України).

Начальник фінансового відділу                                                 Інна КОРОБКО