До уваги суб’єктів підприємницької діяльності!

12.08.2020

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня  2020 року № 392 “Про встановлення карантину з мстою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів” (із змінами та доповненнями) заклади сфери послуг області у травні поточного року поновили свою роботу. Через заборону на здійснення діяльності під час карантину суб’єкти господарювання, зокрема сфери торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування населення, готельного бізнесу отримали збитки, які ускладнили відновлення повноцінної роботи закладів сфери послуг та продовження господарської діяльності. Заходами щодо мінімізації впливу негативних наслідків карантину на економічну ситуацію в Кіровоградській області у 2020 році, затвердженими розпорядженням голови облдержадміністрації від 26 травня 2020 року № 382-р визначено завдання щодо надання суб’єктам підприємництва різних видів підтримки, у тому числі фінансової, для відновлення та розширення їх діяльності, створення нових закладів та робочих місць, зокрема в рамках реалізації Регіональної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Кіровоградській області на 2019-2021 роки.

Також суб’єкти підприємництва можуть отримати фінансову підтримку від держави у рамках державної кредитної програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Фінансова державна підтримка надасться з метою сприяння розвитку суб’єктів підприємництва, створення нових робочих місць, підприємств та збільшення обсягів виробництва. Підтримка надається через банки. Бажаючі започаткувати свою власну справу або відкрити свій бізнес зможуть отримати кредит під абсолютно низький відсоток – 5, 7 або 9% в гривні. Умови, критерії та механізм надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва визначає Порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів від 24 січня 2020 року № 28. Відповідність потенційного позичальника критеріям програми визначаються банками-учасниками програми.

Більш повна інформація щодо порядку використання коштів на підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва через Регіональний фонд підтримки підприємництва в області розміщена на сайті департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості облдержадміністрації у розділі “Обласні програми”, підрозділі “Регіональна програма розвитку малого та середнього бізнесу”. Інформація щодо отримання пільгових кредитів у рамках державної кредитної програми “Доступні кредити 5-7-9%” розміщена на офіційному сайті департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості облдержадміністрації за посиланням:http://economika.kr-admin.gov.ua/.

Звертаємо увагу, що з метою отримання фінансової підтримки на реалізацію бізнес-проектів щодо створення об’єктів сфери торгівлі, готельного господарства тощо суб’єктам підприємницької діяльності необхідно подавати  їх на розгляд Регіональному фонду підтримки підприємництва в області для отримання фінансової допомоги за рахунок коштів обласного бюджету та державних пільгових кредитів.