До уваги відповідальних осіб від підприємств – виконавців комунальних послуг, надавачів житлових послуг – балансоутримувачів, управителів багатоквартирних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які зареєстровані в кабінеті надавача житлово- комунальних послуг на веб-порталі електронних послуг ПФУ

24.08.2023

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року №1041 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України” з 01 грудня 2022 року призначення субсидій здійснюють органи Пенсійного фонду України.

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг визначаються Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року №807 (далі – Положення).

Відповідно до пункту 50 Положення для призначення житлових субсидій на запит Пенсійного фонду України у п’ятиденний строк з дня його отримання управителями, об’єднаннями, виконавцями житлово-комунальних послуг подаються відомості, зокрема, про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, у яких зазначається: розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги; розмір внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком та комунальні послуги в такому будинку.

При цьому, зазначаємо, що за змістом пункту 60 Положення Пенсійний фонд України не призначає (не розраховує) житлову субсидію на житлово- комунальні послуги, щодо яких не подано відомостей управителями, об’єднаннями, виконавцями житлово-комунальних послуг.

За повідомленням Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області випадки порушення технології інформаційного обміну виконавцями житлово-комунальних послуг, які останнім часом мали місце в області, а саме несвоєчасного надання інформації, непідтвердження виду комунальної послуги, зазначення невірного розміру житлової площі, невірних сум простроченої заборгованості за послуги, призвели до масових відмов у призначенні субсидії або суттєвого зменшення її розміру.

Враховуючи вищенаведене, просимо   відповідальних осіб від підприємств – виконавців комунальних послуг, надавачів житлових послуг – балансоутримувачів, управителів багатоквартирних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які зареєстровані в кабінеті надавача житлово- комунальних послуг на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, забезпечити  дотримання  термінів обробки запитів та подання достовірної інформації.

Водночас повдомляємо, питання виконання вищезазначених Постанов буде винесено на розгляд штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2023/2024 року.

Своєчасний інформаційний обмін між Пенсійним фондом України та надавачами житлово-комунальних послуг є умовою покращення якості призначення/перерахунку субсидії та скорочення терміну опрацювання звернень громадян, які потребують соціального захисту.

За консультаціями з порушеного питання звертайтеся до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Відділ земельних відносин, комунальної власності, інфраструктури
та житлово-комунального господарства Великосеверинівської сільської ради