До уваги жителів громади!

22.10.2019

У пожежнонебезпечний період щороку поліцейські проводять спільні рейди  з рятувальниками та представниками лісових господарств щодо проведення роз’яснювальної роботи серед населення. Громадян закликають під час перебування у лісових масивах, лісосмугах та на сільгоспугіддях дотримуватися правил пожежної безпеки. Поліція нагадує, що за їх порушення законом передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

До 5 років обмеження  чи позбавлення волі (ст..245 Кримінального кодексу України) карається знищення   або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні вогнем. У випадку якщо такі дії ще й спричинили загибель людей чи масову загибель тварин, термін ув’язнення сягне від 5 до 10 років.

Накладення штрафу на громадян  у розмірі від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян  передбачено статтею 77 КУпАП – за порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

Знищення або  пошкодження  лісу внаслідок необережного погодження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів громадян.

За самовільне випалювання рослинності  або її залишків громадянам та посадовим особам  згідно зі ст..77-1 КУпАП також доведеться сплатити різного розміру штраф.

Сектор комунікації поліції Кіровоградської області