Додаткові коди по смс: Нацбанк змінює правила переказів між картками клієнтів усіх банків

16.06.2021

Нацбанк вводить нові правила відправки грошей через банки, щоб уникнути можливості перехоплення кодів, які підтверджують транзакції. Нововведення торкнуться клієнтів усіх українських фінустанов. Про це йдеться на  Новини.LIVE з посланням на пресслужбу НБУ.

Тепер клієнти банку, які бажають перевести гроші на рахунок іншої людини, повинні ввести пароль, щоб захистити транзакцію від перехоплення. Відбуватиметься це за таким алгоритмом:

користувач активує запит на переказ грошей в кабінеті інтернет-банкінгу;
на його телефон приходить код, який потрібно ввести, щоб підтвердити процедуру;
після введення гроші зараховуються на рахунок одержувача.
Зараз існує схожий механізм захисту транзакцій, але новий код буде набагато більшим, ніж це прийнято в сучасних банківських системах, а пароль буде одноразовим і діятиме лише 10 хв. Якщо не встигли його ввести – прийде новий код.

У НБУ вважають, що подібна система захисту дозволить ускладнити перехоплення паролів шахраями. При цьому представники Національного банку впевнені в своїй правоті, тому зобов’язують ввести цю систему паролів всім банкам України без винятку на постійній основі.  Керівники банків хочуть оскаржити нововведення зауваженнями про високу вартість впровадження нових технологій і реакції з боку клієнтів, але регулятор погрожує високими штрафами за недотримання нових установок.