Документи, що підтверджують вакцинацію від COVID-19

18.02.2022

Українці, які вакцинувалися від коронавірусної хвороби, можуть отримати цифрові COVID-сертифікати в мобільному застосунку “Дія”. Крім того, українці можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Це український документ, який використовується для закордонних подорожей та свідчить про те, що людина повністю вакцинована проти COVID-19. Його можна отримати лише в паперовій формі в сімейного лікаря.

Які є види COVID-сертифікатів?​

Існує декілька видів COVID-сертифікатів.

“Зелений” COVID-сертифікат свідчить про повну вакцинацію. Його можна отримати у цифровому форматі у застосунку або на порталі “Дія” після щеплення другою дозою дводозних антиковідних вакцин або на 14-й день після щеплення однодозною вакциною (наприклад Johnson & Johnson). Автоматично генеруються два документи: для зовнішнього та для внутрішнього використання. Документ, згенерований на сайті, можна надавати як в цифровому форматі, так і роздрукувати на звичайному папері. “Зелений” сертифікат дійсний 270 днів.

Українці, які отримали одну дозу дводозної антиковідної вакцини, можуть згенерувати внутрішній “жовтий” СOVID-сертифікат на сайті або в застосунку “Дія”. Документ, згенерований на сайті, можна використовувати як у цифровому форматі, так і роздрукувати на звичайному папері. “Жовтий” сертифікат діє 30 днів.

Чи може дитина 12-17 років згенерувати COVID-сертифікат у “Дії”?

Так, діти, які мають дві дози антиковідної вакцини можуть згенерувати дитячий СOVID-сертифікат в додатку “Дія”. Дітям 12-13 років сертифікат може згенерувати один з батьків або опікунів. Діти з 14 років з ID-карткою можуть згенерувати його самостійно.

Важливо, що для генерації сертифікату в “Дії” дитина має мати реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), який він має бути вказаний в записі про неї в електронній системі охорони здоров’я.

Якщо сертифікат генерує один з батьків/опікунів дитини, то саме він/вона мають бути вказані в електронній системі охорони здоров’я, як законний представник дитини.

Якщо дитина не має РНОКПП. Вона може отримати паперове міжнародне свідоцтво про вакцинацію у свого сімейного лікаря або педіатра.

Як отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію?

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або у вашого сімейного лікаря для пред’явлення за потреби при перетині державного кордону.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

● Для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози.

● Заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров’я.

● Заповнюється англійською та українською мовою на звичайному папері.

● Містить персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).

● Має бути підписане лікарем та засвідчене офіційним штампом закладу охорони здоров’я.

● Має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником.

● Буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ.

● Термін дії свідоцтва – 270 днів.

Чи має міжнародне свідоцтво про вакцинацію бути надрукованим на спеціальному жовтому папері?

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна роздрукувати на звичайному папері формату А4. Свідоцтво має бути заповненим англійською та українською мовами, в друкованому форматі або вручну. На ньому має стояти офіційний штамп закладу охорони здоров’я та підпис лікаря.

В графі “національний ідентифікаційний документ” міжнародне свідоцтво про вакцинацію вказується номер закордонного чи внутрішнього українського паспорта?

Будь-який.

Якщо українцю зроблено щеплення двома дозами вакцини проти COVID-19 за кордоном, видано вакцинальну картку, чи зможе ця людина отримати в Україні документ на основі цього?

За наявності офіційного документа, який засвідчує дані про проведену вакцинацію за кордоном та перекладений державною мовою (назва, дата, серія, місце проведення, завірений тим закладом чи лікарем, який проводив), сімейний лікар може видати паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Отримати цифровий сертифікат у такому випадку поки неможливо.

Що дають COVID-сертифікати та які можливості відкривають?

З міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43-х країн, що увійшли до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС. Список учасників розширюється щомісяця, його можна перевірити за посиланням – https://bit.ly/3unBOva.

Паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію має діяти у всіх країнах, що з 2005 року зобов’язались дотримуватись “Міжнародних медико-санітарних правил” Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Якщо я вакцинований, я можу їхати за кордон без здавання тесту на COVID-19 на кордоні чи аеропорту?

Правила в’їзду кожна країна встановлює самостійно. Перевірте правила в’їзду до країни, в яку збираєтеся, на спеціальному сайті МЗС tripadvisor.mfa.gov.ua. Там ви знайдете умови в’їзду та транзиту, контакти посольств та консульств.