Який же шлях потрібно проторувати власнику землі, який має на руках державний акт на ділянку старого зразка, а земельним соткам чи гектарам не присвоєно кадастровий номер, — нагадуємо про 3 важливі кроки цього «маршруту» в інфографіці, підготовленій експертами Офісу протидії рейдерству Міністерство юстиції України.
Якщо ви сумніваєтесь, чи має ваша ділянка «аграрний паспорт» — кадастровий номер, без наявності якого зараз не можливо провести будь-які юридичні операції із землею, перевірити це можна самостійно на Публічній кадастровій карті України https://map.land.gov.ua. У якості критеріїв пошуку потрібно вказати населений пункт, де знаходиться земля, чи координати ділянки.
Ще одне корисне посилання для тих, хто планує оцифрувати відомості щодо речових прав на земельну ділянку, https://my.gov.ua/info/servicecenters — тут можна знайти всю контактну інформацію про ЦНАПи.
Пам’ятайте: належне оформлення документів, які підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, та внесення таких відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, допоможе убезпечити вашу власність від шахраїв!
Джерело: Офіс протидії рейдерству