Доступні ліки

10.01.2024

 У 2024 році програма реімбурсації  (виплата компенсацій) працює за такими ж самими правилами, як і в минулому році. А отже, “Доступні ліки”, лікарські засоби для осіб у посттрансплантаційному періоді, знеболення для паліативних пацієнтів, а також тест-смужки для вимірювання в амбулаторних умовах рівня цукру в крові пацієнтами з діабетом I типу можна так само отримати за е-рецептом.
 Програма включає понад 500 найменувань ліків та медичних виробів, які пацієнти отримують безоплатно або з частковою доплатою. Переглянути найменування міжнародних непатентованих назв можна тут: https://ips.ligazakon.net/document/kp231394?an=746 у розділі три “Реімбурсація”.
З е-рецептом потрібно звернутися в аптеку, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації. Зазвичай такі аптеки мають на дверях наліпку “Тут є “Доступні ліки” (та “+Інсуліни”, якщо потрібні саме вони).
Також знайти аптеку з “Доступними ліками” допоможе:
 чат-бот “Спитай Гриця”: Telegram @SpytaiGrytsia_bot, Viber: https://chats.viber.com/spytaigrytsia
 контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.
Хто виписує е-рецепт на ліки та медичні вироби з програми реімбурсації
 Сімейний лікар, терапевт або педіатр може самостійно призначити ліки при таких станах: серцево-судинні захворювання; цукровий діабет 2 типу; бронхіальна астма; хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ),  знеболювальне — паліативним пацієнтам з онкологією.
Більше про те, як отримати знеболювальні лікарські засоби читайте тут: https://nszu.gov.ua/…/yak-otrimati-likarski-zasobi-dlya…
 При інших захворюваннях чи станах потрібно спочатку отримати призначення лікаря-спеціаліста, який також може виписати перший рецепт:
при розладах психіки та поведінки — психіатр;
при епілепсії — психіатр або невролог;
при нецукровому діабеті та для пацієнтів з цукровим діабетом, що потребують терапії препаратами інсуліну — ендокринолог;
при хворобі Паркінсона — невролог;
у посттрансплантаційному періоді — трансплант-координатор.
 Електронний рецепт на тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові пацієнтам з цукровим діабетом І типу може виписати як ендокринолог, так і сімейний лікар.