“Еко Дія” в дії

13.09.2023

ГО “Молодіжна Ліга Кіровоградщини”, одним з основних напрямків діяльності якої є екологічний захист довкілля, розпочала проєкт “Еко Дія”. Зважаючи на те, що в межах нашої громади розташовані уранові родовища, наразі, на жаль, існує ряд нагальних екологічних проблем, які потребують якомога швидшого вирішення. Тож реальною можливістю для втілення ГО ідей та проєктів в цьому напрямку, стала участь організації в конкурсі міні-грантів у сфері захисту довкілля для ГО Кіровоградщини. Вже наприкінці серпня за підсумками конкурсу “Молодіжна Ліга Кіровоградщини” стала одним із переможців та отримала фінансову підтримку від ГО “Флора” та МЗС Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.
Реалізацію проєкту “Еко Дія” розпочали з розв’язання існуючої екологічної проблеми жителів с. Підгайці щодо чистої та якісної питної води в криницях (колодязях) загального користування. Наразі триває підготовча робота: сформована потужна команда волонтерів, проведено тренінг “Волонтер в Дії”, членами ГО разом з волонтерами проведено забір проб води з місцевих 8 колодязів у с.Підгайці з метою її подальшого лабораторного дослідження та визначення якості…
Робота триває. “Молодіжна Ліга Кіровоградщини” готова реалізувати свої ідеї в проєкті “ЕКО Дія”, які можуть допомогти зберегти наше довкілля та покращити стан новколишнього середовища.
Тож вітаємо “Молодіжну Лігу Кіровоградщини”з перемогою та початком нового і такого важливого проєкту! Нехай кожен ваш проєкт втілюється у життя, а ваша діяльність приносить користь рідному краю.
Довідка. На території населених пунктів Великосеверинівської громади знаходяться стволи урановидобувної шахти “Інгульська” та знятої з експлуатації у 1991 році урановидобувної шахти “Великосеверинівська”. Уранові шахти можуть впливати на якість води в колодязях через низку проблем, пов’язаних із видобутком та переробленням урану.
За інформацією сторінки Фейсбук “Громадська організація “Молодіжна Ліга Кіровоградщини”
Фото сторінки Фейсбук “Громадська організація “Молодіжна Ліга Кіровоградщини”