Експерт озвучив правила тимчасового зберігання аміачної селітри

10.08.2020

У зв’язку з вибухом аміачної селітри, що стався у столиці Лівану, постало питання безпеки зберігання цієї речовини. Адже це одне з найпоширеніших добрив в Україні, тож інцидент у Бейруті спонукає приділити увагу заходам щодо безпечного поводження з ним. Як зазначається у матеріалі на сайті Latifundist.com, сама аміачна селітра не є легкозаймистою речовиною. Спалахнути вона може в поєднанні з іншим продуктом або через детонування.

Тим не менше, як наголосив Анатолій Мальцев, інженер-технолог компанії DÜNGER, часто фермери не дотримуються елементарних правил зберігання. В ідеалі для цього потрібен сухий окремий склад. Аграрії ж часто зберігають селітру під відкритим небом, максимум – прикриваючи брезентом.

Експерт назвав деякі правила тимчасового зберігання аміачної селітри на промислових виробництвах:

запаковану в біг-бегах селітру дозволяється зберігати на відкритих майданчиках протягом одного місяця;
це мають бути майданчики з твердим покриттям, стійкі до дії нітрату амонію;
майданчик повинен мати під’їзні дороги з твердим покриттям і спланований так, щоб не накопичувалася дощова вода;
аміачна селітра зберігається в штабелях на дерев’яних піддонах;
в одному штабелі має зберігатися не більше 700 т селітри;
штабелі накриваються поліетиленовою плівкою для захисту від опадів і впливу сонячної радіації. Сама плівка має бути жовтого кольору. Чорна і прозора категорично не рекомендуються;
в разі пошкодження м’якого контейнера при зберіганні або розвантаженні селітру відразу ж треба зібрати;
у процесі тимчасового зберігання слід проводити систематичні спостереження за станом конструкції, покриттям, відсутністю накопичення вологи під плівкою. Один раз на 10 днів проводити вибірковий аналіз статичної міцності гранул, масової частки води і гранулометричного складу.

Джерело:https://superagronom.com/