Епізоотична ситуація на Кіровоградщині

01.02.2024

 Головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук надала інтерв’ю для “Українського радіо. Кропивницький” щодо епізоотичної ситуації та надання антирабічної допомоги в області за перший місяць 2024 року.
 Вона наголосила, що епізоотична ситуація зі сказу в області залишається напруженою. Станом на 30 січня на Кіровоградщині зареєстровано 12 лабораторно підтверджених випадків сказу тварин.  Йдеться про п’ять випадків у Кропивницькому районі, три – в Олександрійському та чотири – у Новоукраїнському.
Переважна частина хворих на сказ тварин – домашні: у семи випадках – це коти та собаки, решта – лисиці.
 За  словами лікарки, сказ характеризується розвитком запалення головного мозку зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання зі зверненням за кваліфікованою медичною допомогою смерть – неминуча.
 Люди заражаються сказом від інфікованих тварин через:
• укус;
• подряпину та мікроушкодження шкіри;
• потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
Обов’язковою умовою профілактики сказу є регулярне вакцинування тварин та унеможливлення контактів із потенційно небезпечними тваринами.
 У разі інфікування людини її слід негайно госпіталізувати та ввести антирабічну вакцину. Остання запобігає виникненню захворювання у 96-99% випадків хворих.
 В області нині в достатній кількості антирабічна вакцина та антирабічний імуноглобулін. Щеплення для людей – безкоштовні.
За інформацією Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб