ФОПам облік можна робити як у паперовій, так і електронній формі

06.08.2020

ФОПам можна робити облік як у паперовій, так і електронній формі. Про це йдеться на сайті https://tribuna.kr.ua/.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає скасування обов’язкової книги обліку доходів для фізичних осіб-підприємців (ФОПів). Про це повідомляється на сайті Офісу президента.
Тепер фізичним особам-підприємцям I-III груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік в будь-якій зручній формі – паперовій або електронній – із зазначенням суми доходу за місяць.
Фізичні особи-підприємці на загальній системі також зможуть вести облік у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.
Закон № 786 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» Верховна Рада прийняла 14 липня 2020 року. Зокрема, він скасовує обов’язок вести облікову книгу для ФОПів.
У квітні Кабінет міністрів дозволив фізособам-підприємцям (ФОП) під час карантину не вести книгу обліку доходів\витрат, якщо її ведення мало розпочатися після встановлення карантину.