Форум місцевого самоврядування з питань кадрової політики, надання адміністративних послуг та діяльності ОТГ

21.02.2018

19 лютого у Києві відбувся Форум місцевого самоврядування з обговорення проблемних питань у сфері кадрової політики і організації роботи рад, надання адміністративних послуг, діяльності об’єднаних територіальних громад. Захід, проводить Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».

     У Форумі від Великосеверинівської ОТГ взяв участь заступник сільського  голови Михайло Кравченко, а також взяли участь представники органів місцевого самоврядування, які працюють у сферах кадрової політики та надання адміністративних послуг,  представники інших об’єднаних територіальних громад.

    Мета заходу – обговорення розроблених Асоціацією міст України в рамках проекту ПУЛЬС  Стратегій секторальних реформ за напрямками: кадрова політика і організація роботи рад;  надання адміністративних послуг та електронне урядування.

     Відкривав роботу Форуму Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Привітавши учасників, він запросив до слова Голову Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергія Власенка. Під час свого виступу народний депутат наголосив на тому, що теми, винесені на обговорення Форуму, є сьогодні важливі та побажав плідної дискусії та гарних результатів. Також С.Власенко звернувся до О.Слобожана з проханням надіслати до Комітету пропозиції, які будуть напрацьовані в ході обговорення  учасниками заходу.

     Голова профільного парламентського Комітету зазначив, що зараз на розгляді у Комітеті знаходять два найважливіші  для місцевого самоврядування законопроекти. Один з них – Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування». Він нагадав, що прийнятий парламентом закон Президент повернув з зауваженнями, зокрема, щодо конкурсної процедури вступу на посаду заступників голів. Так пропонується, щоб вони проходили конкурс. Хоча зрозуміло, зазначив С.Власенко, що на ці посади має призначати службовців міський, селищний, сільський голова, який повинен сформувати свою команду. Сьогодні ми вже маємо певний консенсус щодо цього закону і сподіваюся, що 28 лютого закон про службу буде проголосований.

    Другий законопроект – про об’єднання громад навколо міст обласного значення. Поки що голосів для прийняття цього закон немає, але Комітет працює у даному напрямі, оскільки громади потребують прийняття цього закону. До речі, завдяки саме таким форумам цей закон був підготовлений. Свого часу й закон про «олійну пляму» був розроблений та прийнятий. Тому такі зібрання та дискусії мають велике значення.

Експерт з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Асоціації міст України Людмила Даменцова представила результати дискусії в групі «Особливості організації діяльності об’єднаних територіальних громад». Найбільше часу зайняло та найбільше запитань викликало обговорення процедур та аспектів передачі у комунальну власність ОТГ земель сільськогосподарського призначення державної власності. Також активна дискусія точилася навколо повноважень виконуючих обов’язків старост, обговорення питань щодо приєднання громад до вже діючих ОТГ. Озвучені пропозиції щодо уточнення законодавчих норм будуть передані до профільного парламентського Комітету. Окрім того, учасники робочої групи висловилися за звернення до Уряду щодо збільшення обсягу інфраструктурної субвенції для ОТГ.

       Директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Володимир Мягкоход доповів результати обговорення в групі «Адміністративні послуги та електронне урядування». Під час роботи групи учасники обговорили проблеми створення ЦНАПів в ОТГ. Окрему дискусію викликало питання надання у Центрах послуг з видачі українських та закордонних паспортів. Представники громад висловилися щодо необхідності внесення змін до законодавства про надання адмінпослуг, зокрема, у питаннях передачі функцій з надання послуг від органів державної влади до органів місцевого самоврядування.

       На завершення експерт з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування АМУ Людмила Даменцова подякувала учасникам за активну роботу та запевнила їх, що Асоціація врахує всі напрацьовані пропозиції у зверненні до відповідних органів влади.

  У другий день роботи, учасники Форуму відвідали Центри надання адміністративних послуг м. Києва.

 

Джерело: https://www.auc.org.ua