“Гід з державних послуг” – портал з інформацією про державні послуги

07.04.2021

Гід з державних послуг –  онлайн-портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Портал містить повну та достовірну інформацію щодо понад 1 500 послуг — про місце, спосіб, строк, вартість, результати отримання послуг, а також необхідні документи та спосіб
оскарження їх результатів. Послуги розподілені за 17 категоріями за сферами суспільного життя: громадянство та міграція; будівництво та нерухомість; соціальний захист; транспорт; сільське господарство тощо. Найпопулярніші категорії, які відвідують українці: транспорт; соціальний захист; громадянство та міграція.Послуги можна знайти за 36 життєвими подіями чи ситуаціями, які створено для громадян та бізнесу. Найпопулярніші життєві події: я планую змінити місце проживання; я хочу отримати паспортні послуги; я планую придбати житло.

Які переваги?
Мінімізація корупції на побутовому рівні
Озброєний всією необхідною інформацією користувач має можливість апелювати до офіційного ресурсу, володіє беззаперечними аргументами і може вимагати дотримання своїх прав з боку всіх надавачів послуг.
Відсутність посередництва
Завдяки Гіду зникає необхідність звертатися до посередників або шукати юристів для консультації
щодо отримання певної держпослуги.
Достовірність інформації
Якщо під час отримання послуги у громадянина вимагатимуть певну довідку або документи, які не були зазначені в Гіді, то він має право їх не надавати.
Портал постійно удосконалюється
Команда Мінцифри доповнює та оновлює Гід у режимі реального часу для того, щоб взаємодія держави і громадян була комфортнішою і простішою.

Поширені запитання
На Гіді можна отримувати послуги онлайн?
Ні, це не портал, на якому можна отримати онлайн-послугу. Це джерело інформації про всі державні послуги в Україні.
Навіщо потрібен Гід з державних послуг?
Щоб отримати інформацію як оформити паспорт, зареєструвати місце проживання, отримати пенсійне
посвідчення чи будь-який інший документ або послугу.
А ще для того, щоб дізнатись куди звернутись, які документи мати, години прийому громадян, вартість послуги чи строк видачі.
Хто фінансує цей проєкт?
Це проєкт Міністерства цифрової трансформації України, що реалізований завдяки підтримці проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та за сприяння проєкту SURGe, що фінансується Урядом Канади.

Завантажити Портал Дія