Головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук інформує

08.09.2023

В Україні спалах кору. Нещеплені діти та дорослі – у небезпеці.   З 17 липня в Україні розпочалась «наздоганяюча» кампанія з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи дітей віком 2-17 років.
На Кіровоградщині в рамках цієї кампанії підлягає щепленню 9952 дитини групи ризику. Станом на 2.09. щеплено 3093 дітей, що становить 31 % при середньому показнику в Україні 31,6%.
Кір небезпечний для всіх невакцинованих дітей і дорослих. Захворювання може призвести до пневмонії, запалення мозку (енцефаліту), інших серйозних ускладнень, навіть до інвалідності та смерті. З 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, в 1 розвивається енцефаліт, а 50 отримують важкі ускладнення.
 Кір — надзвичайно заразний та швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. З 10 невакцинованих людей, які контактували з хворим, 9 захворіють.
Специфічних ліків проти кору не існує. Але кору можна ефективно запобігти — зробити щеплення!
Вакцинація — це безпечно та швидко. Важко — лікувати хворобу та її ускладнення. Вакцина проти кору є в Кіровоградській області. Станом на 01.09. 2023р. залишок становить 7237 доз.
В Україні застосовуються бельгійська вакцина “Пріорикс” та американська вакцина “М-М-Р ІІ” — обидві безпечні, ефективні та якісні. Ці вакцини взаємозамінні. Можна отримати першу дозу однієї вакцини, а другу — вакцини, яка є в наявності.
Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб