Піклуватися про своє ментальне здоров’я – надважлива потреба під час війни!

Чому ми забороняємо собі радіти, коли в країні війна:

• переконання «не на часі» – може вказувати про синдром відкладеного життя;
  • «що про мене подумають інші» – інколи подібні думки виникають через страх;
  • наштовхнутися на критику чи осуд;
  • «як я можу радіти, коли інші в небезпеці/помирають/гинуть» – такі думки часто є відголоском сорому або відчуття провини.

Інколи відчувати та проживати радість нам можуть заважати інші емоції, яких занадто багато в даний момент: злість, розпач, смуток, туга або відчай.

Допомагають відновити розуміння цінності радості наступні запитання:

• чи допомагає мені або іншим те, що я відмовляюся від тих речей, які приносять радість?
  • звідки ми можемо брати сили, щоб відновлюватися після складних емоційних або стресових подій, допомагати та рухатися далі?

Піклуватися про своє ментальне здоров’я – надважлива потреба під час війни. А відчуття радості є тим, що допомагає нам відновлюватися, тримати баланс, допомагати іншим, бути корисними.

Тому пам’ятайте:

• піклуючись про себе – ви піклуєтесь про інших;
  • дякуйте за те цінне та дороге, чим наповнене ваше життя сьогодні;
  • проводьте час, наповнюючи себе – спілкуванням з близькими, релаксом, активністю, теплими зустрічами;
  • проживайте своє життя тут і тепер, опираючись на оптимізм.

Відчуваєте потребу у підтримці психологів – звертайтесь: 066 900 40 18

Всі подробиці на сторінці платформи.

Отримати дистанційно консультації психологинь на платформі SafeWomenHUB можна залишивши запит у дірект.

Усі послуги конфіденційні та безоплатні.

Проєкт впроваджується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» «Право на здоров’я» (HealthRight International) в Україні.

Психологиня платформи Safewomenhub Інна Михальова