Голови територіальних громад Кіровоградщини зустрілися з керівницею Національної служби здоров’я України

26.10.2023

25 жовтня відбулася зустріч голів територіальних громад Кіровоградщини   з керівницею Національної служби здоров’я України Наталією Гусак.
Під час зустрічі обговорювалося кілька проблемних питань. В першу чергу, мова йшла про інформування засновників закладів охорони здоров’я, лікарів та пацієнтів про програму «Доступні ліки». За словами Наталії Гусак, нею станом на сьогодні користуються 114 тисяч жителів Кіровоградщини. Втім, спостерігається значна диспропорція на користь мешканців міст та селищ. Тому головне завдання – поінформувати всіх жителів Кіровоградщини про можливості програми «Доступні ліки», акцентувавши на тому, що користування нею – право кожного українця без прив’язки до місця проживання.
Також Наталія Гусак розповіла, як аналітичні звіти НСЗУ можуть допомагати прийняттю ефективних управлінських рішень засновниками та керівниками закладів охорони здоров’я. За її словами, у них відображається вся інформація про діяльність медзакладів, тому кожен, хто бажає, може побачити, наскільки якісно працює та чи інша лікарня та її персонал.
У свою чергу голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд озвучив проблему лікування військовослужбовців з множинними травмами. За його словами, жоден із пакетів медпослуг на 2023 рік не вирішує це питання.
«Деякі військові перебувають на лікуванні та реабілітації більше 2-3 місяців. Пакетів від НСЗУ на такий час катастрофічно не вистачає. Є пропозиція вирішити цю проблему шляхом створення Єдиного пакету медпослуг для ветеранів у межах 25-30 тис. грн. з терміном лікування не менше 20 днів. Ця модель зможе ефективно функціонувати в рамках угод з НСЗУ та забезпечувати належне медобслуговування поранених військових», – наголосив Юрій Дрозд.
Також посадовець поцікавився, чи буде включена до вимог НСЗУ забезпеченість закладів охорони здоров’я кондиціонерами.
Наталія Гусак відзначила, що  НСЗУ розуміє проблему покращення лікування ветеранів, тому зараз її працівники шукають можливості для збільшення фінансування пакетів, призначених військовослужбовцям з мінно-вибуховими та опіковими травмами. У той же час, за її словами, питання забезпеченості медзакладів кондиціонерами на центральному рішенні ще не вирішено.
«Ми не можемо втратити доступність медичних послуг. Тому зараз вирішується, який відсоток палат у лікарнях має бути обладнаний кондиціонерами», – повідомила голова Національної служби здоров’я України.
За інформацією Кіровоградської обласної ради