Громадський бюджет  в  дії.

08.08.2017

 Якщо Ви небайдужі до життя свого села, бачите його проблеми та розумієте як їх вирішити, якщо ви маєте активну життєву позицію та готові реалізовувати особисті проекти, що сприяють соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку нашої громади, підвищать її привабливість та комфортність проживання – громадський бюджет це саме те, що вам потрібно.

Із історії. Громадський бюджет,  або як ще його називають бюджет участі,  вперше впровадили у бразильському місті Порту-Алегрі. З 1989 року близько 50 тисяч  містян щороку бере участь у вирішенні того, як розподілити частку  річного міського бюджету. З того часу ідея участі громадян у розподілі бюджетних коштів поширилася по всьому світу і практикується на всіх континентах Землі.

В Україні громадський бюджет  запрацював в рамках українсько-польського партнерства наприкінці 2015 року. Першопрохідцями стали міста  Черкаси, Полтава та Чернігів. Згодом долучились Київ, міста – обласні центри, райони і об’єднані територіальні громади.

Не залишаємося осторонь й ми.  Сесією сільської ради прийнято рішення про запровадження  в наступному році програми бюджетування за участі громадськості – Громадського бюджету, що надає вам  шанс  удосконалити діалог з владою,  залучитися до участі в бюджетному процесі, а головне – вирішувати разом  соціально-значущі питання громади  перетворити своє село на село мрії.

Щоб дізнатися як це працює, пропонуємо вам ознайомитися в  рубриці “Громадський  проект”.  То ж знайомтеся, підтримуйте, долучайтеся, ініціюйте, впливайте та  зробіть свою громаду кращою!