Грошова допомога на опалення: хто може отримати

13.12.2023

Нещодавно стартував експериментальний проєкт, метою якого є надання додаткової цільової підтримки населенню, а саме – на придбання твердого пічного побутового палива. У чому полягає додаткова підтримка?
Простими словами, Уряд планує покрити різницю між реальною мінімальною потребою в твердому паливі (дровах, вугіллі) та її вартістю і мінімальною потребою, яка затверджена законодавством.
На кого поширюється?
– на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України;
– на осіб, які відповідно до українського законодавства мають право на пільги, та членів їх сімей, на яких поширюється пільга;
та які:
– проживають у житлових приміщеннях (будинках),
– не отримують комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання),
– не використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення,
– протягом 2023-2024 років звернулися до органів Пенсійного фонду за наданням додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива (дров, кам’яного вугілля), або
– набули право на отримання виплати житлової субсидії або пільги на придбання твердого пічного побутового палива (дров, кам’яного вугілля) або отримали відповідну виплату у 2023 році.
Який формат реалізації?
Пенсійний фонд має проінформувати одержувачів пільг/житлових субсидій на придбання твердого пічного побутового палива про необхідність надати згоду на обробку їх персональних даних в межах експериментального проєкту.
– Тим, хто надав згоду ДО 1 грудня, вже ДО 20 грудня 2023 р. буде здійснена виплата виплата допомоги через міжнародну платіжну систему “WESTERN UNION”.
Зверніть увагу! Особи, які не встигли надати згоду або ж звернуться за призначенням субсидії/пільги після 1 грудня 2023 р., також отримають таку додаткову підтримку, однак в більш пізні терміни.
Більше про субсидії та пільги – у чат-боті Юридичний порадник для ВПО – «Основні питання» – «Житло, проживання» – «Субсидія, пільги»:
 Facebook (Messenger): http://m.me/IDP.legal.aid