Грибний сезон розпочато…

16.10.2018

грибы

Щороку по всій Україні реєструються випадки отруєння дикорослими грибами. Не виключенням є і наш район. Так, протягом поточного року зареєстровано 2 випадки отруєння грибами в Кіровоградському районі з 2 потерпілими. Як бачимо, актуальність отруєнь грибами серед жителів нашого району не втрачається. Тому обізнаність населення щодо профілактики та попередження виникнення отруєнь грибами дуже важлива. Причинами отруєнь грибами залишаються: недостатній рівень знань у населення видової належності грибів; недостатні навички та знання щодо їх збору; потенційнонебезпечні місця збирання грибів (лісосмуги, лісовінасадження біля населених пунктів, присадибні ділянки, біля автотрас); порушення правил збирання і приготуваннягрибів; безвідповідальнеставлення людей до свого здоров’я.  Аналіз випадків отруєнь грибами в Кіровоградському районі свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймають за їстівні сироїжки.

Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які зіпсовані або не пройшли належної термічної обробки, виросли на забруднених територіях чи вздовж транспортних магістралей. Крім того, є люди, які страждають на алергію від грибів. І нарешті, гриби в наш час можуть містити небезпечні для здоров’я важкі метали і радіоактивні речовини: вони накопичуються в їх плодових тілах.

Гриби можуть завдати серйозної  шкоди шлунку і печінці. Найбільш типовими симптомами отруєння є блювота, болі в животі, діарея. Важливо знати, що симптоми отруєння грибами схожі з симптомами звичайного харчового розладу, але є значно складнішими. Тому, якщо після вживання грибів у вас виникли характерні ознаки отруєння – не гайте часу, звертайтесь за медичною допомогою.

Слід пам’ятати, що гриби не відносяться до продуктів харчування, які є незамінними в раціоні харчування людей, однакможуть бути чинником небезпеки для здоров’я, а то йжиття. Страви з грибівважкі для травлення. Тому їх взагалі не можна вживати дітям, а також людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.

Також не варто купувати лісових грибів на ринку, уздовж автошляхів та інших місцях. Стихійна торгівля несе в собі потенційну небезпеку для здоров’я людей, в тому числі при продажу дикорослих грибів.

Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області вкотре звертається з проханням до жителів району замислитись над питанням – чи не варто взагалі відмовитися від дикорослих грибів, в крайньому випадку замінивши їх на вирощені в теплицях печериці та гливи.

Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області